Porównywarka cen leków

Porównuj ceny leków i kupuj taniej

Zwykle o tańszych zamiennikach lekarstw myślimy już za drzwiami apteki, kiedy w naszej reklamówce spoczywają środki warte nawet kilkaset złotych. Bardziej dociekliwi pacjenci pytają o generyki (czyli specyfiki o tym samym składzie) już przy kasie, jednak nie zawsze czas i długa kolejka sprzyjają dłuższym rozmowom z farmaceutami. Z myślą o tych, którzy chcą zaoszczędzić cenne minuty i pieniądze, powstała Porównywarka cen leków.

Szybciej i łatwiej

W większości przypadków wypisane na recepcie farmaceutyki można zastąpić tańszymi lekami odtwórczymi. Przeciętny pacjent nie posiada wystarczającej wiedzy na ten temat, jednak z pomocą przychodzi mu Porównywarka cen leków – specjalna wyszukiwarka, która w prosty i szybki sposób pomaga odnaleźć zamienniki o takim samym działaniu, ale w niższej cenie. Aplikacja powstała m.in. ze względu na narzucane przez poszczególne placówki marże, które znacząco wpływają na ceny lekarstw.

Zalety i możliwości

Bogate zasoby Porównywarki cen leków obejmują zarówno środki, które można kupić jedynie za okazaniem recepty, jak i ogólnodostępne produkty apteczne czy sprzęt rehabilitacyjny. Wyszukiwanie ułatwiają kryteria, dzięki którym aplikacja sortuje wyniki według:

  • ceny – możemy samodzielnie określić koszt, jaki zamierzamy przeznaczyć na zakup produktu;
  • nazwy – aplikacja porządkuje wyniki alfabetycznie;
  • dostępności – wyniki wzbogacone są o liczbę aptek, w których można dostać wybrany lek;
  • popularności – lista wyświetlonych preparatów zaczyna się od najchętniej kupowanych.

Oprócz wymienionych kryteriów możliwe jest również wyszukiwanie lekarstw pod kątem ubezpieczenia – Porównywarka pozwala na przejrzenie wykazu cen dla osób nieubezpieczonych. Zaawansowane opcje aplikacji umożliwiają także wybór producenta i określenie poziomu odpłatności.

Wszystko to pozwala zaoszczędzić czas i obniżyć koszty leczenia.

 

pharmapartner | 14 stycznia 2013